Home » Ogłoszenia » „Majowe Śpiewanie”

„Majowe Śpiewanie”

Zakończył się miesiąc maj, a wraz z nim zakończyły się koncerty ku czci Najświętszej Maryi Panny w corocznym cyklu pod hasłem „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”.

Tegoroczne koncerty maryjne rozpoczął chór mieszany „Lutnia” z Koszęcina koncertem w dniu 3 maja w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olszynie k. Herb.
W ramach cyklu Maryjnego Chórzyści z Koszęcina zaśpiewali jeszcze 5 maja w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach – Opatowicach i 19 maja w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach.
Również 19 maja w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach – Lasowicach koncertował chór mieszany „Harmonia”.

W miesiącu maju w sali widowiskowej Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich odbywały się koncerty z cyklu „Muzyczna Akademia Zdrowia”. Wśród licznych wykonawców, swój repertuar zaprezentowały kuracjuszom chóry naszego Okręgu „Canzona” i „Słowiczek” oraz „Harmonia”.

12 maja w auli przy parafii św. Mikołaja w Lublińcu odbył się Festiwal Pieśni Eucharystycznej. Na festiwalu również nie zabrakło chórów Okręgu Tarnogórskiego, który reprezentowali chór mieszany „Lutnia” i chór męski im. F. Nowowiejskiego.

Chóry należące do naszego Okręgu zapewniły również oprawę muzyczną uroczystości „Bożego Ciała”. W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich śpiewał chór „Słowiczek” i „Canzona”, a w parafii Narodzenia NMP w Żyglinie chór męski „Piast”

Dziękujemy wszystkim Chórom za aktywny udział w w/w wydarzeniach.

CZEŚĆ PIEŚNI!!!

Oto kilka fotografii z powyższych wydarzeń.

„Królowej Anielskiej Śpiewajmy” w Opatowicach – „Lutnia”
„Królowej Anielskiej Śpiewajmy” w Kochcicach – „Lutnia”
„Muzyczna Akademia Zdrowia” GCR – „Canzona” i „Słowiczek”
Chór mieszany „Lutnia”
Chór męski im. Feliksa Nowowiejskiego
Boże Ciało w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji
Boże Ciało GCR – „Słowiczek” i „Canzona”

Archiwum